Lednica 2000

GENESIS - obecność braci na 30tych urodzinach Lednicy

Już od 30-tu lat, przez jeden dzień w roku - zawsze w pierwszą sobotę czerwca, młodzież z całej Polski spotyka się na polach lednickich, w miejscu gdzie ponad 1000 lat temu odbył się chrzest Polski. W tym roku, z okazji 30-tych urodzin, tematem spotkań lednickich jest GENESIS - czyli powstanie. Jak sami ledniccy duszpasterze podkreślają, te coroczne spotkania czerpały swoją inspirację z tego czym żyją bracia na wzgórzu w Taizé, dlatego w tym roku Wspólnota Taizé została zaproszona do współtworzenia tego wydarzenia.

Program

5 czerwca

20:00 – modlitwa ekumeniczna - czuwanie braci z Taizé w katedrze gnieźnieńskiej.

6 czerwca

Jutrznia w katedrze gnieźnieńskiej z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i o. Tomasza Nowaka OP (transmitowana na Pola Lednickie)

Otwarcie Pól Lednickich od rana

Strefy warsztatowe i formacyjne przez cały dzień

Anioł Pański prowadzony przez wolontariuszy misyjnych

Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00

Konferencje: kard. Grzegorz Ryś, bp Artur Ważny, brat Matthew z Taizé

Msza Święta – centralny punkt Spotkania

Koło 21:00 Czuwanie, adoracja, modlitwa z braćmi z Taizé i wybór Chrystusa

Dodatkowo bracia zapraszają przez cały dzień do modlitwy wokół krzyża, która odbędzie się w namiocie przy polu spowiedzi. Młodzi z Łodzi zapraszają do namiotu Taizé-Łódź po szczegółowe informacje dotyczące ESM.

„Ada Zimoląg, przedstawicielka medialna Lednicy, podkreśliła, że w tym roku organizatorzy chcą szczególnie zaakcentować znaczenie Wspólnoty z Taizé w życiu o. Jana Góry. – To miejsce było dla niego bardzo ważne i miało realny wpływ na jego spojrzenie na modlitwę, liturgię i świętowanie wiary – zaznaczyła. Dodatkowym znakiem jest fakt, że kolejne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w tym roku w Polsce, w Łodzi. –  Już na Lednicy młodzi będą mogli „zasmakować” Taizé – dodała.”

Info: https://spotkanielednica2000.pl/spotkanie-mlodych